5. srpna v noci proběhne návrat ztracené dcery do Země české... ♥

Říjen 2010

Halloween - další do sbírky

28. října 2010 v 23:25 | Rowan |  Téma týdne
Vypadá to, že se celý svět dělí na dvě poloviny - jedni Halloween nenávidí, vykřikují, jak je to odporný americký svátek a fuj s tim pryč, druzí se snaží obhájit skutečnost, že tenhle svátek je daleko starší a jeho kořeny nesahají k americkým přistěhovalcům, ale ke Keltům a dalším původním národům staré dobré Evropy.

Aréna smrti

26. října 2010 v 23:25 | Rowan |  Recenze
Hunger Games 1

Začínat slovy "hladověla jsem po dobré knížce", zní v tuto chvíli poněkud nemístně. Aspoň to jsem si myslela, než jsem si přečetla anotaci na obalu druhého dílu, kde používají ta samá slova... Každopádně je to tak - sháněla jsem něco ke čtení, něco dobrého, kvalitního, co bych si užila. Byla jsem po všech těch Mercy Thomsponových, Avatarech, Howlech a jiných kouscích vyprahlá a potřebovala jsem něco dobrého.

A proč jsem sáhla právě po HG? Moje oblíbená kreslířka, kterou sleduji na Deviantu, dělá ilustrace k nejrůznějším věcem. A jelikož hodně z jejích oblíbených věcí a témat (HP, AtLA, Howl...) jsou oblíbené i u mě, řekla jsem si, že bych mohla zkusit i HG, které ona miluje.

Má sbírka....

23. října 2010 v 2:08 | Rowan |  Girl Like Me
Nevím, jak přesně tenhle článek nazvat. Zároveň předem vím, že se bude průběžně rozrůstat. Nebo spíš že bude mít víc částí - až se zase nasbírá slušné množství, budeme pokračovat :)

O co jde? O sbírku různých citátů, větiček krátkých básniček z knížek / filmů / písniček / čehokoliv, které mě nějak zaujaly a upoutaly. Nebo které pro mě mají nějaký význam (nějak vystihují mé pocity nebo jsou pro mou osobu trefné). U většiny se budu snažit psát i zdroj, ale mám i pár kousků, hlavně těch starších, u kterých jsem si něco jako zdroj nenapsala a už je příliš daleko doba, kdy jsem na ně narazila.

Twilight: Stále to nedává smysl...

23. října 2010 v 2:02 | Rowan |  Recenze
(článek z 30. července 2010)


Vím, že jsem extrémní rejpal a že se občas až přehnaně snažím, aby věci dávaly smysl, když vyprávím nějaký příběh. Někteří lidé se tímhle netrápí a dokáží pustit fantasii daleko volněji, než já. Vím to a mnohdy mě štve, že to neumím, ale co je moc...

Přečetla jsem Twilight. Celou sérii, poctivě, už před rokem. Hned po tom, co jsem viděla první film, protože přes všechny zápory, udělal dojem. Minimálně nápadem, geniální hudbou a pár dobrými momenty. Výhrady o tom, že první tři knihy mohly být klidně dvě a bylo by to snesitelnější, cs nechám na jindy, nějaká pozitiva to přeci jen mělo.

Twilight?!

23. října 2010 v 1:31 | Rowan |  Recenze
(článek z 31. října 2009)

Kroužim kolem tohoto článku už dlouho, pořád uvažuju, jestli něco na dané téma napsat nebo ne a jak to pojmout. Protože jestli u mě v poslední době něco vzbuzuje sklony k vášnivé diskuzi, je to paradoxně právě Twilight. Takže od tohohle článku rozhodně nečekejte obdivné vzdychání, protože to se konat nebude.

Nicméně úvaha to bude nepochybně zajímavá - jsem zvědavá, jak se mi povede učesat všechny ty myšlenky...

Článek berte čistě jako můj pohled na věc, můj názor, ne jako něco, co je pravda a co prohlašuju za nutné obdivu a následování. To jen abych se nemusela za každou druhou větou opakovat s tím slavným "podle mě".

A pozor, kdo jste Twilight nečetl a číst chcete - článek obsahuje SPOILERY! Hodně spoilerů... XD


Something 'bout me

23. října 2010 v 1:26 | Rowan |  Girl Like Me
Tušila jsem, že nakonec neodolám a stejně sem dám nějakou takovouhle záležitost. V podstatě nic objevného, jen takový soupis a přehled oblíbených a neoblíbených věcí a drobností, které mě charakterizují. Alespoň trochu v tom internetovém slova smyslu :)

Časem se to možná bude měnit, teda spíše rozšiřovat. Dala jsem dohromady, co mě napadlo, ale jak se znám, rozhodně mě napadne víc XD

Šílenství samoty

23. října 2010 v 1:17 | Rowan |  Povídky
Jedna z mých nejstarších povídek, ale taky jedna z nejoblíbenějších. A taky jedna z mála těch kratších prací. Před rokem jsem kousek z ní použila pro maturitní práci z Dějin umění.

Neptej se, jak to vím...

23. října 2010 v 1:17 | Rowan |  Povídky
Povídka z října 2008. Vznikla poměrně rychle a bavilo mě ji psát. Možná proto, že jsem v tom pokoji vážně nemohla usnout, měla jsem spoustu času přemýšlet nad ní - proto ta rychlost. Enjoy.

*

S prásknutím zavřela dveře auta, ze kterého právě vystoupila. Se zvláštním pocitem odhodlání se rozhlédla a její oči neomylně zakotvily na malém rodinném domku uprostřed zelené krajiny, od které byla samotná zahrada oddělena plotem.

Změna je život

23. října 2010 v 1:14 | Rowan |  Info k blogu
Dobře, dobře, dobře.... Znova, jinak, snad lépe. Projekt 365 tady nebude, nefunguje to. Jsem ráda, když zvládnu nahodit fotky na Jeřabinu, natož abych to ještě překopírovávala sem. To je vážně něco, na co tak docela nemám náladu a sílu... Navíc... Prostě to nefungovalo. Potřebuju blog, kde bych se vyřádila v méně... "vážném" slova smyslu. Potřebuju místo, které je víc prolezlé lidmi, nebo snad zase bude...

Zároveň tímto prohlašuji, že ruším Little-Meadow blog. Věci odtud se přesunou sem. Včetně povídek, některých "úvah" a dalších nesmyslů a drobností. Hej, mám toho fakt moc a tolik blogů a stránek neni v mých silách. Už tak sotva bojuju, abych zvládala aktualizovat Downey.cz a Jeřabinu. Blog chci pro odreagování a jeden mi k tomu bohatě stačí :)

Takže, víte, co se tu děje, pro zdůraznění jsem dokonce nahodila i nový design (čistě tématický k blížícímu se konci měsíce) a jdu sem přeházet věci, abych se mohla rozjet a naházet sem všechny ty nové blbosti, co mám v hlavě a které chci někde ventilovat a Jeřabina to zatím není :)

Enjoy, buddies!