5. srpna v noci proběhne návrat ztracené dcery do Země české... ♥

Udivená.ie

15. ledna 2011 v 14:13 | Rowan |  Různá zamyšlení
Následuje poněkud rozčarovaný článek na téma Krásná.cz a hudební.blog.cz

Před pár dny se mi po přihlášení do blogu nad novým článkem začala objevovat reklama: 

TIP: Zajímá tě móda, kosmetika, hubnutí, kluci, kamarádky, celebrity a podobná témata? Pak právě tebe zveme na náš nový lifestylový magazín pro mladé dívky Krásná.cz. Za magazínem stojí vybrané blogerky, mezi kterými můžeš být i ty. Otevři si stránku Krásná.cz a dozvíš se víc!

Přečtla jsme, zamyslela jsem se a šla pryč. Nezajímá mě móda, kosmetika, líčení ani další supr trupr trendy. Nesleduju ani jedno z toho, nevím, co právě letí, co je in a v jaké barvě budu prostě a jednoduše cool. Mám vlastní hlavu, oblíkám si na sebe to, co mi sluší a v čem nevypadám jak průša úchyl. A hubnutí? Můj ty bože! To jde všem jen o to, jak mít dvacet kilo i s postelí? 

Jediné, co mě v první chvíli zaujalo, byla kolonka "celebrity". I mě tak napadlo... Ne, vlastně já se nezajímám o celebrity, já se zajímám o filmy a herce. Ne o celebrity. Takže taky nic. 

Když jsem pak navíc na onen úžasný a všude tak propagovaný web zavítala, nestačila jsem se divit. Ty "nejlepší blogerky" jsou patnáctiletá ucha (v lepším případ, v horším jim je ještě míň), která se považují za královny světa a radí ostatním v takových věcech, jako je sex? Ty "nejlepší blogerky" nejsou ty nejlepší blogerky, jsou to ty nejrůžovější blogerky. 


Ale dobře. Nebudu jen kritizovat. Ty holky jsou rozhodně odvážné. Popadnout vlastní ego a placatit ho někde na takhle "velkym" webu, to chce jistou dávku odvahy. A rozhodně se jim nedá upřít snaha opravdu psát články, které by mohly jejich vrstevnice zajímat. Tady je jen chyba v tom sloganu, kterým se web prezentuje. Protože to prostě nejsou ty nejlepší blogerky z blog.cz

Nejvíc mě asi odrovnal článek "Jak si pořídit parádní blog" (k přečtení tady). Netuším, co jsem čekala, ale primitivní a ubohé rady typu "rozhazuj reklamy, každý den musíš přidat aspoň jeden článek a když už přidáváš z dva dny, tak už se musíš snažit a napsat aspoň pět řádků". A doperlilo to prohlášení "copak ty si ty dlouhé nudné články čteš?". Aha... Myslim, že právě ta poslední rada rozkryla celou záhadu toho, jaká kategorie "nejlepších blogerek" se v redakci skrývá. Povrchní patnáctiletá káčata, která nevydrží u delšího textu, pokud se tam upír nemuchluje s upírem. Takže znova - nejsou to nejlepší blogerky. 

Osobně jsem si vždycky myslela, že kvalitní blog spočívá v kvalitních článcích. Jsem naivní. Ano, vím to o sobě dlouho, ale stejně vždycky někde udělám nějakou podobnou pitomost, jakože věřím, že kvalita a kvantita jsou dvě rozdílné věci a ne vždy spolupracují. Tyhle holky jedou na kvantitu. Já jedu na kvalitu. Spousta jiných, mých oblíbených blogerů jede na kvalitu. Ale holt nejsou růžovoučcí a člověk je musí číst (nebyl to náhodou původní význam blogu???). 

Pobavila mě jedna slečna, která k Lúmenn, která se také zdravě rozčilovala nad novým webem Krásná.cz (článek tuhle), přišla komentovat její článek s tím, že ideální a nejlepší podoba blogu je ta, kterou má ona. A o dva komentáře dál ta samá slečna zcela zděšeně hodnotila Lumenninu návštěvnost slovy "takových lidí jsem se já nikdy nedočkala!". Aha, takže ani kvantita a "ideálnost" nejsou klíčem k úspěšnosti. Jenže ti opravdu kvalitní a dobří blogeři, jako je právě Lum (sorry děvče, jsi holt momentálně jediná, kdo mě jako příklad napadá), si nepotřebují plácat hubu na bezduchých serverech jako je Krásná.cz. 

A aby toho nebylo málo (ne, ještě nekončím) - viděla jsem dneska po dlouhé a dlouhé době zase Volejte Novu, kde samozřejmě o tomhle báječném a skvělém projektu mluvili. Prohlášení paní redaktorky "aby náctiletým radily holky jejich věkové kategorie" je sice šlechetná myšlenka, ale co sakra může patnáctka poradit čtrnáctce za objev? Jak sbalit kluka? Jak si pořídit antikoncepci, aby na to rodiče nepřišli? Jaké to je poprvé? Jak zařídit potrat, aby o tom rodiče nevěděli? Jsou věci, o kterých patnáctileté holky vědí houby. Tím veškerá šlechetnost myšlenky jde do kopru. 

Ovšem Krásná.cz není jediným žhavým tématem na blogu.cz v posledních dnech. Včera večer mi vyrazila dech ještě ona druhá záležitost, na kterou jsem přišla zcela náhodou. Ačkoliv už jsem zaregistrovala u různých blogerů jisté nevole a hudrání. 

Článek na Srdci blogu o Hudebním.blogu.cz (k přečtení zde). Chtělo se mi zvracet. Vážně, ve dvě ráno se u mě projevily příznaky náhlé a akutní nevolnosti, protože takovouhle honitbu ega, to jsem už dlouho, dlouho,  předlouho neviděla. Autor článku je sám provozovatel a hlavní hlavoun daného blogu. Že ho hanba nefackuje, že ho někdo s holí po polích nehoní! 

Onen devatenáctiletý mladý muž je tak nafoukané, odporné, egoistické macho, že ještě teď mi vře krev v žilách, jen si na ten článek vzpomenu. Jeho blog je nejlepší, nejdokonalejší, v podstatě profesionální web o hudbě, idol všech ostatních malých a ubohých blogerů, kteří se plácejí v těch svých malých a trapných rybníčcích. Skutečnost, že ten slavný "blog" je vážně jen informativní web o hudbě, ve kterém chybí špetka nějaké lidskosti a působí dojmem, že ho tvoří stroj nebo armáda nadupaných expertů, to je autorovi jedno, protože on má přece vysokou návštěvnost a je tím pádem elitou mezi blogy. Ne, ne, ne!

Elita mezi blogy a nejlepší blogerky z blog.cz. Kam se to sakra Blog.cz řítí?! DO PEKEL! Jestli by se náhodou blog.cz neměl zaměřit na ty opravdu kvalitní a nepodporovat tuhle hloupou masovou a povrchní špínu, která nestojí ani za zlámanou grešli... 
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | 15. ledna 2011 v 14:35 | Reagovat

Přesně ty takzvané nejlepší blogerky jsou pěkné trapky, prostě úplně vypatlané a ubohé a často píšou stylem: čím víc slov ve kterých se střídají malá a velká písmenka a čím častěj se tam objevují slova jako "mucq" tím líp.

A úplně "nejlepší" je Natalia-Sadnes :-! jestli znáš. Natáčí videa kde ostatním mění image a podobně.

2 Kiara Kiara | Web | 15. ledna 2011 v 15:14 | Reagovat

Mám úplně stejné pocity. Mě opravdu nejvíce dostalo,že tam píšou "Nejlepší blogerky"  A články těchto Nejlepších blogerek spočívaji v radách,které najdeme v každém dívčím časopise.

Nápad pěkný,jen se jim to nějak nepovedlo.

3 Rowan Rowan | Web | 15. ledna 2011 v 16:23 | Reagovat

[1]: O Natalii jsem samozřejmě zaslechla... Dokonce jsem četla i ten zoufalej článek v Reflexu (no dobře, tam jsem se o ní dozvěděla, myslim XD ) ale nikd yjsem u ní na blogu nebyla.. nenašla jsem odvahu -_- Ale možná bych to měla risknout XD Abych nezůstala hloupá XD

[2]: Ano, nápad pěkný, ačkoliv ne originální, ale nevydařil se. Tím spíš s timhle mottem -_-

4 Cah Cah | 15. ledna 2011 v 16:33 | Reagovat

:-!  :-! Máte mou upřímnou soustrast. Původně to bylo k smíchu, ale teď jen k  pláči. Růžovky jsou něco šíleného Myslím, že aby si byly schopny přečíst něco tady u tebe, tak bys každý článek musela rozdělit po třech řádkách a každý den 2x aktualizovat.

5 Tatra.nka Tatra.nka | Web | 15. ledna 2011 v 22:49 | Reagovat

Jé, zrovna před chvílí jsem na téma Krasna.cz taky psala...
Koukám, že to teď řeší dost lidí... je to děs..
a co se týče hudebni.blog.cz ... vidím to tak stejně, jako ty ...

6 Rowan Rowan | Web | 16. ledna 2011 v 0:12 | Reagovat

[5]: Jo, docela se to rozlezlo (jsem napsala rozrezlo XD XD XD)... obzvlášť mezi těmi lepšími blogery, jak jsem tak koukala... Mezi které se teda necpu, nebojte, ale prostě že je vidět, kterou skupinu lidí to dráždí XD
ten hudební.blog mě fakt vytočil úplně neuvěřitelně XD

7 Bylinka Bylinka | Web | 17. ledna 2011 v 11:27 | Reagovat

Přesně, přesně, PŘESNĚ!!!
Úplně mi bereš slova z úst, měla jsem naprosto stejné pocity. Nejdřív rozhovor s hudebním blogem, kdy jsem se musela hodně ovládat, abych nenapsala víc, než jeden uštěpačný řádek. A teď tohle. Krásná mi sama o sobě nevadila, když se rozjela a slyšela jsem pár reklam. Ale když teď straší úplně všude, komu by to nelezlo na nervy. Nejvíc mě dopálilo, jak lišácky zařídili, aby nás blog po odhlášení přesměroval rovnou na krásnou.cz! Nějakou tu chvíli mi trvalo, než jsem našla, kde se to dá zrušit a pořádně jsem si zanadávala! Kdyby ještě všude nestrašila ta věta, která rozohnila davy !nejlepší blogerky na blog.cz"... Nikdy jsem sama po tomhle označení neprahla, ale taky mě to zvedlo ze židle. Přečetla jsem si pár článků na dané stránce a nestačila jsem koukat, kolik pravopisných chyb děvčata nasázela do jediného článku!! Tak sakra už, když píšou na tak velký a komerční web, nemůže si jejich výtvory po nich aspoň přečíst někdo, kdo by je opravil? Vždyť to je ostuda. A nemůžou za to chudák ty holky, které prostě vítají jakýkoli způsob zviditelnění se a zvýšení návštěvnosti, protože to pro ně znamená "kvalitu" blogu. Ty holky si nova zavolala na pomoc, protože je nestojí nic. Děvčata přijedou do Prahy, natočí rozhovor a dostanou za to kosmetický balíček a jsou spokojené.

Nejde mi o web samotný, ale spíš o tu nálepku. Spousta lidí uvěří tomu, že to je doopravdy to nejlepší, co je blog.cz schopný vyprodukovat. A my ostatní jsme prezentováni jako ti horší, což se může spousty blogerů dotknout a být poslední kapkou v přemístění se na jinou doménu. A potom se doopravdy může stát, že tyhle slečny budou tím nejlepším z blogu.cz :-)
Ale pro peníze všechno, no. Negativní reklama, taky reklama. Blog.cz z reklamy žije, nedá se nic dělat.
Ale tím, že už tu "žiju" více jak 3 apůl roku, si myslím, že mám právo se ozvat. Konkrétně se Srdcem blogu to jde pěkně do kytek. Kde jsou ty časy, kdy jsem hltala jejich články, kdy byla spousta soutěží o ceny, vypadalo to, že jsou to jen a jen kroky kupředu... a teď? Škoda slov. Škoda toho času, co se tady teď rozčilujeme:) Nemyslím si, že by blog.cz rozvázal spolupráci s novou kvůli nespokojenosti svých oveček.

8 Bylinka Bylinka | Web | 17. ledna 2011 v 11:28 | Reagovat

Fíha, nějak jsem se rozepsala. No jo, asi si vynahrazuju to, že odmítám napsat článek na svůj blog, za to mi to nestojí :D

9 Rowan Rowan | Web | 17. ledna 2011 v 13:12 | Reagovat

[7]: Chápu, že ti to za to nestojí... já se nějak zdravě rozčílila a prostě jsem se tomu neubránila XD A máš pravdu.. ono ten web samotný, ať si hnije jak chce... Myslim, že nejhorší na tom je ta prezentace "nejlepší blogerky", navíc v kontrastu s úrovní článků, které by - přesně - mohl aspoň někdo zkorigovat a opravit, když ujž nic jiného. Navíc občas to jsou chyby "to se prostě uklepne, stane se"... Ale autor to po sobě nevidí, tak to prostě je, dělám tyhle chyby taky... Když už ty holky takhle znásilňujou (jako že fakt jo), tak by to po nich aspoň mohli kontrolovat. Je to strašný.
Já jsem na blogu už dobrých pět let. Uznávám, že první léta, telecí léta, jsem nevnímala nic moc kolem. Plácala jsem si svoje a až po menší pauze a po návratu jsem objevila věci jako Srdce blogu, AK (o tom taky otázka ohledně kvality v dnešní době), a další vychytávky, ale poslední dobou nestíhám zírat... A tyhle dvě události, Hudební a Krásná se teda sešly fakt skvěle...

10 Tabitha ren Moore Tabitha ren Moore | Web | 17. ledna 2011 v 18:12 | Reagovat

Pravda.Můžu jen souhlasit.Celý ten web  by mi byl u zadní části těla, kdyby na mě ze všech stran nekřičela reklama hlásající nejlepší blogerky.Podle koho? A článek jak mít skvělý web si snad ani nezaslouží kritiku ,ale rovnou odstřel.Nepochopím, jak někdo mohl dát spoluadministrátorství takovému děcku bez dovednosti pravopisu.Jinak k mým článkům a čárkám- zajímavé je ,že si toho tak všímáš :D Podle mě jsou lidi ,co píší mnohem hůř nebo je nepíšou vůbec.Mě ujede občas, což podle mě není tak hrozné a neřešila bych to....

11 Rowan Rowan | Web | 17. ledna 2011 v 18:17 | Reagovat

[10]: jsem se tu právě málem utopila v čaji... díky :-? Tvoje poznámka "zaslouží si rovnou odstřel místo kritiky" mě tak rozesmála, že jsem fakt málem zapomněla polknout XD XD XD
Ehm, k těm čárkám... všímám si toho, ale neber si to fakt nijak osobně, já jen že jsem si toho všimla nedávno u některého z tvých článků a v komentářích přede mnou už někdo tohle komentoval.. A spíš je to ... neobvyklý :) to je jediný. že ty hrůzy, kde na čárky a gramatiku ... jak na placatej kámen, tak tam je to jasně daný, ale u takhle kvalitního čtení to prostě občas vzbudí úsměv :) opakuju - neber si to nijak špatně, vážně mě to neodradí od toho, aby tě dál radostně četla XD

12 Solei Solei | 21. ledna 2011 v 17:54 | Reagovat

Ach, bohové...

...četla jsem obé a je mi skoro zle,
narozdíl od ostatních tu holt nemám co víc říct protože nemám slov. Nejlepší blogerky... Jedna výhoda toho že nemám blog, nelítá mi tam furt podobná epic hláška. :-!

13 horo horo | 13. května 2015 v 21:18 | Reagovat

Ale vždyť zrovna Lúmenn je děsná! Je to pomatená egoistická kravka, která je posedlá potřebou zviditelnit se vždy a všude. A její schopnost všechno překroutit a urážet každého, kdo s ní v něčem nesouhlasí, je vskutku epická! :D

14 Rowan Rowan | Web | 21. května 2015 v 19:24 | Reagovat

[13]: Ty jo, podívej se, kdy jsem ten článek napsala :D Tenkrát jsem jí vážně měla ráda a jejích názorů si vážila. Popravdě teď si o ní myslim něco dost podobného jako ty. A už jí dávno nečtu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.