5. srpna v noci proběhne návrat ztracené dcery do Země české... ♥

Počítačové války

30. srpna 2011 v 18:59 | Rowan |  Různá zamyšlení
Schylovalo se k tomu už delší dobu. Vztahy byly napjaté, v některých chvílích by se dalo i říct, že byly vysloveně špatné. Nicméně pořád jsem netušila, že to zajde až tak daleko a budu nucena vyhlásit válku.

Ve čtvrtek ráno jsem nicméně byla svědkem hodinového nabíhání systému, které se opakovalo i v pátek a v sobotu. V neděli jsem to samé viděla až večer, jelikož jsem celý víkend byla mimo domov. A řeknu vám - čekat čtyřicet plných minut, než se vám zapne počítač, je vážně otrava.Vrcholem byl ale nedělní večer, kdy už se mi nezobrazovali stránky na Chromu a neustále mi vyskakovalo hlášení "Ou, to je nemilé!", které jsem absolutně nechápala, protožre pouhý zlomek vteřiny před jeho objevením jsem viděla plně načtený Seznam. Cokoliv otevřít bylo jako vyslovit hodně sprostou urážku, kteoru jsem počítač naštvala a on se rozhodl s emnou nemluvit. Některé programy vůbec nereagovaly na mé přání o jejich spuštění, načež se spustily pro jistotu třikrát.

Po tomhle mučivém zážitku bylo víceméně rozhodnuto - válce se nevyhnu, musím reinstalovat. Hledání instalačních CD s Windows jsem předem vzdala. Tuhle misi jsem podnikla již před časem a neúspěšně. Jen jsem zjistila, že údajně můj notes by měl mít někde "instalační CD" schované sám v sobě, respektive jeho funkci. Takže jsem věděla, co mě čeká s pondělním rozbřeskem.

Trvalo mi celý den, než jsem všechny svoje data - fotky, povídky, obrázky, povídky, další obrázky, nějaké školní věci, obrázky a povídky, a pro úspěšnost ještě rozepsané povídky - přesunula na externí disk. I když je fakt že již pouhým odsunem fotek za rok 2011 jsem uvolnila téměř deset giga nově volného prostoru. Fotky za rok 2010 jsem zase hodinu a půl vypalovala, abych uvolnila místo na exterňáku.

Večer jsem šla ještě na poradu k rodinnému počítačovému lékaři, kterého jsem ale obecně vzato nechtěla obtěžovat, protože zatímco já vedla válku počítačovou, oni se pustili do bourání a rekonstrukce domu. Tvářil se, že bych to mohla zvládnout.

I tak mi bylo vážně špatně, když jsem restartovala, dostala se do skrytých prostor svého stroje a po několikanásobném přečtení klikla na ikonku, že chci vše vrátit do podoby, v jaké počítač opustil továrnu. Dramaticá odmlka, než se objevily dvě úhledné řádky, v nichž nabíhala míra provedení.

Byl to dlouhý pondělní večer. Seděla jsem tu asi do půl třetí do rána a instalovala jak šílené. I když jsem nezměnila operační systém, stejně mi přišlo, že to všechno vypadá úplně jinak. Za těch pár let společného života jsem ho jako správná ženská náležitě pozměnila. Kamarádi z továrny by ho nejspíš ani nepoznali.

A dneska pokračuji. Po několika pokusech mi existenci MSN zachránila až Lass, QIC/ICQ jsem také instalovala nadvakrát. Už pár hodin hledám instalační CD na tiskárnu, které se záhadně vypařilo. OpenOffice už mi běží, ale vypadá úplně jinak, než jsem byla zvyklá. Různé playery různých souborů si snad časem dohledám a dovybavím. Má to své výhody - může začít hezky od základu a nestahovat znovu kraviny, které se mi v minulosti neosvědčily, ale v počítači z nich zbyly nejrůznější fragmenty. Ale je trochu děsivé teď něco hledat, protože všechno je na jedné velké hromadě na externím disku. Ale ten fofr, když se počítač ráno zapne... XD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hime Hime | Web | 31. srpna 2011 v 14:50 | Reagovat

No vidíš, že jsi to zvládla :D
Gratuluji :D

2 Rowan Rowan | Web | 31. srpna 2011 v 18:25 | Reagovat

[1]: Díky, díky, díky *hluboce se uklání* Bylo to krutý, ale dala jsem to xD

3 Laknea Laknea | E-mail | Web | 31. srpna 2011 v 22:57 | Reagovat

Hlavně, žes vyhrála! XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.