5. srpna v noci proběhne návrat ztracené dcery do Země české... ♥

Trocha kouzel

29. září 2011 v 0:58 | Rowan |  Různá zamyšlení
Mám ráda Prahu. Říkám to často, asi se opakuji. Ale když už nejsem nijak hrdný nacionalista, alespoň tu lásku ke svému městu musím propagovat. A v noci je snad ještě krásnější.

Mám ráda pražská zákoutí a tajuplné uličky starého města, ráda hledám zkratky a průchody mezi domy. A kousek od Betlémské kaple mám svou oblíbenou uličku. Je maličká, úzká, takže se do ní auta nevejdou, ale dost široká a světlá na to, aby se tam zdržovaly podivná individua. Z jedné strany ji lemuje dům, z druhé zeď, za kterou se možná skrývá nečekaná zahrada, malá, zelená oáza uprostřed zástavby. Přes zeď vykukuje pár větví vrby. Na zdi domu jsou lampy - krásné staré lucerny, které v noci zaplaví celý prostor zlatavým světlem, které se třpytí na kočičích hlavách nerovného dláždění. A skoro pokaždé, když tam jdu, někdo hraje na klavír. Stačí se zastavit, zavřít oči a zhluboka se nadechnout a popustit uzdu fantasii.

I dneska večer, i když tišeji než obvykle, někdo hrál. Nebo spíše jen brnkal; zkoušel notovou stupnici a pak pár dalších náhodných tónu. Bylo to hezké a kouzelné. V teplém podzimním večeru to nádherně podkreslilo atmosféru nočního města, které se schovávalo za okolními domy. Nad ním však kroužily drobmé zářivé tečky, jakoby někdo vypustil lampiony, které však neletěli proč, ale zůstávaly pohromadě. Nikdy dřív jsem si nevšimla racků na noční obloze, ale pro zlomek vteřiny jsem jen tiše žasla, co to je.

Drobné zázraky a kouzla všedního dne...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.