5. srpna v noci proběhne návrat ztracené dcery do Země české... ♥

Říjen 2011

APH: Za úsvitu

29. října 2011 v 1:48 | Rowan |  Hetalia Fanfiction
Náhlé nápady, dějepisné knihy, historické informace... A hetalie. Nebezpečná kombinace, kterou absolutně miluju. Akorát se mi to občas zamotá a z původního plánu a nápadu se zrodí něco jiného. Tohle mělo být daleko víc romantické a poetické a ten Roderich se mi poněkud vysmekl, v tak trochu chladného, vypočítavého, odměřeného... Čím víc toho víte, tím hůř se to všechno šroubuje do povídek. Ale nebudu vás trápit dlouhými proslovy, možná to narvu spíš do Endnotes.


Název: Za úsvitu
Charaktery, páry: Maďarsko, Rakousko, Turecko
Varování: Historie. Vícméně jsem se snažila držet opravdu historických reálií, i když ruku do ohně za to nedám.
Shrnutí: Útržek z uherských dějin, definitivní vyhnání Turků, které ale pro Maďarsko nebylo tak spásonosné, jak by se mohlo zdát.
Časové zasazení (minutka z historie): 1683, po porážce Turků u Vídně. Až po tomto dvouměsíčním obléhání habsburského sídla se konečně Evropa postavila na odpor a rozhodla se definitivně vyhnat Turky z Uher, které tenkrát byly považovány za baštu křesťanství a nárazníkovou zónu, která chránila zbytek kontinentu.
Prohlášení: Nikoho z nich jsem nevymyslela, natož abych je vlastnila, ale když se mi dostali do rukou, neodolala jsem, abych si nehrála.

Krátce o sexuální výchově

27. října 2011 v 23:32 | Rowan |  Různá zamyšlení
Občas mám takové masochistické sklony. Jako pustit si Máte slovo - tentokrát na téma sexuální výchova. Nevím, co mě rozčiluje víc. Jeslti ten pořad samotný, v němž moderátorka působí jako totální a nemožná husa, nebo názory jednotlivých zástupců "proti". Mám pocit, že tam nevybrali jediného člověka se zdravým pohledem na věc. A nebo i vybrali, ale postavili je do role "tak, vy jste jednoznačně pro" a tim je vymalováno. A kdo mluví proti? Chlap, náboženský fanatik, který prohlásil antokoncepci za hřích, učitelka francoužštiny, která má pocit, že ve třídě byla "špatná atmosféra", když banda puberťaček měla říct francouzsky slovo podprsenka, a nějaká podivná zástupkyně "Sekty rodičů proti sexuální výchově" (nebo tak něco, co já vim, jak se jmenují), která má neustále takový ten vemlouvavý úsměv, kdy máte sto chutí jí ty zuby z úst vymlátit.

Hetaden 2011

25. října 2011 v 13:26 | Rowan |  Reporty z akcí
Jako vždy uvažuju, odkud začít, protože tentokrát nemůžu spustit o tom, že jsem ráno vstala, vyčistila si zuby, hodila do sebe kafe a pokusila se probudit, zatímco jsem odepisovala Haily na otázku, kdy že to vlastně začíná... Tentokrát je to trochu delší a já sama netuším, jak k tomu došlo. Možná to začlo tím, že jsem nadhodila, že se zkusím po nějakém vhodném prostoru k pronájmu v Praze poptat sama, aby to Laknea nemusela složitě řešit z druhého konce republiky. A než jsem se nadála, obvolávala jsem snad všechny pražské školy, které byly aspoň trochu dobře dostupné metrem, a sháněla na plný úvazek.

Papriková trikolora

20. října 2011 v 20:15 | Rowan |  Různá zamyšlení
Když jsem si dneska šla mezi přednáškami koupit aspoň něco k jídlu a hlavně pití, pobavil mě plakát nabízející papriku - trikoloru. Zaregistrovala jsem červenou a zelenou a pak jsem se musela rychle otočit, abych zjistila, že ta tčetí vážně není bílá, ale žlutá. I tak mě to pobavilo. Představa maďarských paprik prodávaných pohromadě v národních barvách. Hm, špatný vtip na začátek.

Teď už trochu vážněji.

Opuštěné dítě

12. října 2011 v 23:37 | Rowan |  Různá zamyšlení
Co by se stalo, kdyby se čtyřleté dítě probudilo v prázdném bytě?

"Oblečení má na černym stolku, podle toho, jaký bude počasí, tak mu dej jednu nebo druhou mikinu".

Cože?!

Tátův výraz byl k nezaplacení, když zjistil, že druhý den vede dítě do školky. Věděl to. Už čtrnáct dní. Ale to je u naší maminky běžné. V červnu vám oznámí, že desátého října bude na vás, abyste vyzvedli prcka. A nebo naopak přijde dva dny předem, že dostala práci a vy si za 48 hodin musíte totálně přestavět svůj program. Takže i když táta věděl, že povede zítra dítě do školky, dneska večer to pro něj bylo celkem slušné překvápko. Máma odchází v pět, já v šest, starej se.

Psací očista

12. října 2011 v 0:31 | Rowan |  Různá zamyšlení
Sedíte v posluchárně s padesáti dalšími studenty, kteří se nacházejí v různém stádiu bdělosti. někteří si pilně zapisují málem každé slovo přednášejcího, jiní si aspoň podtrhávají v předem vytištěných podkladech, nebo si dopisují poznámky. Několik lidí si čte, další civí z okna, dvě posluchačky o tři lavice níž dokonce spí. Nebo tak minimálně vypadají, s hlavou položenou a očima zavřenýma. Sotva se jim to dá vyčítat, protože i vám se se klíží víčka a vůně horké čokolády před vámi to jen zhoršuje.

Ve zlomku vteřiny

7. října 2011 v 19:34 | Rowan |  Různá zamyšlení
Ve zlomku věčnosti,
polibek nezastaví nejistotu,
z nejistoty je postaven vesmír.
Někdy je ve vesmíru jen polibek,
někdy jen slova,
někdy jen sen,
někdy je vesmír prázdný.
Ve zlomku skutečnosti
je nejistá i nejistota...
Dnešek... Je divný. Špatný i dobrý, V jednu chvíli naprosto mizerný den, který se náhle promění a všechno je zase fajn. A ovlivňují to drobnosti.

Výroční ohlédnutí

7. října 2011 v 12:49 | Rowan |  Různá zamyšlení
Nejsem si jistá, jestli právě horký čaj a čokoládový muffin jsou dostatečně slavnostní, ale nic lepšího tu nemám, takže to bude muset stačit. I když otázkou je, jestli je co slavit. Přeci jen pět let není zas taková bomba.