5. srpna v noci proběhne návrat ztracené dcery do Země české... ♥

Září 2012

Potkat Hetalistu na cestách

15. září 2012 v 20:45 | Rowan |  Co den dal
Na cestách jsme byla já. Byla jsem na cestě ztratit se v sobotní Budapešti, zkusit najít kostel a jít navštívit Národní muzeum. Jelikož se navíc udělalo hezky, měla jsem couravou a proto jsem šla jinudy než nejkratší cestou, courala jsem se pomalu, zastavovala a fotila... a užívala si příjemný den babího léta, bez časové tísně a spěchu.

Vstoupila jsem z tramvaje na Blaha Lujza tér, abych se tedy ztratila v uličkách vedoucích ke Keleti a trochu nakoukla do někdejšího kandidáta na bydlení (ach bože, děkuju, že tam nebydlím!), když jsem málem vrazila do Ameriky. Vážně přímo přede mnou stála Amerika s Anglií a evidentně se chystali na tramvaj.

Byla to vteřinová záležitost, kdy se ve mě pralo "mám je oslovit, nemám je oslovit, cože, hetalisti? tady? vážně?! já mám vážně takový štěstí?!" a to už jsem jí klepala na rameno. ...

Znáte takový ten pocit, kdy později, když už je dávno PO (čemkoliv) si říkáte "já to měl udělat takhle a takhle"? tak přesně to jsem měla, když jsem si uvědomila zpětně své bezduché "jé, ahoj, vy máte sraz?" Proč jsem já husa neřekla něco inteligentního jako "Ale ale, pane Jonesi, kampak se chystáte?", aby jim hned bylo jasné, s kým mají tu čest? :'D

Nejspíš by zareagovaly přátelštěji. Takhle se na mě otočily trochu vyděšeně a nejistě, ve stylu "co ten blbej turista zase chce?!" začly se nadechovat, jak mi to jako vysvětlí, tak jsem radši rychle dodala "Nějaký hetalia sraz? 8D"... A na to už se konečně chytly.

Setkání bylo krátké. Jen jsem jim vysvětlila, že patřím do české heta-grupy, poptala jsem se na akce, jestli se schází často, jestli by byla možnost se někdy přidat a vydyndala z nich aspoň jeden kontakt, abych je úplně neztratila z dohledu. Hej, Hetalistu v Budapešti nepotkávám denně a takováhle příležitost se nesmí propást... A pak jsem je nechala jet na jejich sraz, abych je příliš neděsila svým hrozným nadšením a touhou hned se přidat a pobavená a rozesmátá jsem se šla ztratit do uliček města.

Jo, a taky jsem z nich vydyndala fotku, samozřejmě. To abych se mohla chlubit :'D

V Jiříkově vidění

4. září 2012 v 15:42 | Rowan |  Různá zamyšlení
V pátek odjíždím do Budapešti, minimálně šest týdnů nebudu v Česku (to jen pro nováčky, kteří jsou tu prvně). Minulý pátek ráno jsem si sedla ke stolu a chtěla se pustit do posledního školního restu z minulého ročníku. Ale počítač stávkuje. Větrák se šíleně roztočil, na černé obrazovce vyskočilo "Fan error" (a nejspíš tím nemysleli libovolné selhání mého fanouškovství), počítač dvakrát pípl a chcípl... Což zní skoro jako nepovedený rým.