5. srpna v noci proběhne návrat ztracené dcery do Země české... ♥

Říjen 2012

HetaDen 2012

29. října 2012 v 20:00 | Rowan |  Reporty z akcí
Plánovalo se, plánovalo, jak to lidem vychází nejlíp, komu se to hodí jaký víkend, nakonec to bylo nejvíc ovlivněno mým návratem z Budapešti a výletem některých do Anglie, který se nakonec stejně nekonal. finální rozhodnutí tak padlo na 27. října, tedy PO oficiálním světovém Hetalia dni. Jediný týden a takový rozdíl.

Počasí nás vypeklo. Doslova a do písmene. Věděla jsem, že někde má dokonce i sněžit, věděla jsem, že nebude kdoví jak hezky. Ale že budeme klepat takovou kosu, to jsem nečekala.

Mondocon Budapest

14. října 2012 v 9:00 | Rowan |  Reporty z akcí
Když jsem před měsícem zcela náhodou potkala v ulicích Budapešti Hetalisty, málem jsem se přeskočila radostí. A začala tiše doufat, že es tu třeba dostanu na nějaký jejich sraz, nebo na nějaký con... prostě někam mezi správně bláznivé otaku.

Slovo dalo slovo a i když tu nemám z cosplaye ani paruku, řekla jsem si, že nabídnu alespoň své jakéž takéž fotografické dovednosti a vyrazím na akci, o které mě zdejší Anglie informovala. Nápad fotografa se nadšeně ujal, proto jsem dneska nakonec vážně sebrala veškerou odvahu, foťák a vyrazila hledat Mondocon.

Popravdě - bála jsem se. Bála jsem se, že si ta budu připadat nemístně, že nikomu nebudu rozumnět, že tam budu stát jak zapomenutá šňůra na prádlo a všichni na mě budou koukat stylem "a ty tu chceš jako co, zoufalče?"

Předškoláčkovo ohlédnutí

7. října 2012 v 9:00 | Rowan |  Info k blogu
Blog se dneškem dožil svého šestého roku existence! Téměř by se dalo říct, že už je dost starý na to, aby šel do školy. Ale takovými věcmi ho nebudu děsit a nechám ho žít v říši volnočasové zábavy. K narozeninám dostal před pár dny nový vzhled, ze kterého jsem tiše nadšená (jeřabinové lístky kolem! co víc jsme si my dva mohli přát?) A jelikož mám letos podstatně sdílnější náladu než před rokem, rozhodla jsem se pro malé, číselné ohlédnutí.

Intelektuální masochismus

5. října 2012 v 15:43 | Rowan |  Různá zamyšlení
Možná za to může maličko stesk po domově a rodné řeči, možná je to bohapustý intelektuální masochismus, co mě dneska přivedl na tolik stránek, na nichž mi stoupá adrenalin rychlostí blesku. Lady Vanilka zářící na abstraktním blogovém nebi, kde ji uznává leda tak zástup uvřeštěných puberťaček, byla jen zpestřením. Novinky.cz jsou zato poslední dobou podezřele častým místem mých návštěv a asi jsem jen ráda, že tam nemám účet a nemůžu komentovat.