5. srpna v noci proběhne návrat ztracené dcery do Země české... ♥

Leden 2013

Štěpení realit

27. ledna 2013 v 23:04 | Rowan |  Různá zamyšlení
Už od dob, kdy jsem si přečetla Jeho šerou hmotu od Pullmana, mi v hlavě straší myšlenka dělících se realit. Světů existujících vedle sebe, někdy vzdáleně, jindy tak těsně, že by se mezi nimi dalo skoro procházet. Jen znát způsob. Občas mě napadá, jestli to všechno vlastně nemůže být pravda a coby za takovým štěpením stálo. Jak velká musí být událost, aby se osud rozdělil a vydal se více směry?

Léč pana z Rožmberka

23. ledna 2013 v 9:17 | Rowan |  Recenze
Přes všechny ty školní práce jsem se nedostala k tomu, abych sepsala něco o nejnověji dočtené knize, kterou jsem vdechla v průběhu asi tří dnů. Nebo spíš nocí. Dlouhých, krásných nocí, kdy se mi nechtělo knihu za nic odkládat.

Autor: Ludmila Vaňková

Název: Léč pana z Rožmberka

Vydání: Albatros, Praha 1988

Žánr: Historický román

Počet stran: 250

Ilustrace: Ano

Patří k: Doplňuje několik knih současně. Prvního muže království a potažmo tedy i okrajově Ženu pro třetího krále, ale hlavně Pána stříbrné růže, s jejímž dějem je místy hodně propleten a doplňuje chybějící úhel pohledu na občas zmatené situace.

Nohy v kakau

15. ledna 2013 v 11:40 | Rowan |  Co den dal
(Podle nevyřčeného předsevzetí, že budu víc psát, a to i náhodné blbosti)

Odvykla jsem brzkému ranímu vstávání. Popravdě dost dobře nechápu, jak jsem kdysi dokázala vstávat pravidelně v šest, v sedm, abych se dostala v čas do školy či práce. Asi je to o zvyku a rozumnějším odchodu do postele. No, ten se mi v neděli nezdařil. Rozhodně ne tak, jak jsem si představovala a místo poklidného spánku jsem si ještě v jednu četla toho zatraceného Rožmberka. Nevadí.

Pán stříbrné růže

10. ledna 2013 v 23:38 | Rowan |  Recenze
Pokud bych se chtěla držet "pravidla" z minula, kdy jsem recenzi na jinou knihu pani Vaňkové psala ve významný den, musela bych si zase počkat na toho 26. srpna. Ale jelikož to bylo jednou, kašlu na pravidla a píšu teď, když jsou dojmy čerstvé


Autor:
Ludmila Vaňková
Název: Pán stříbrné růže

Vydání: Švarc&Šulc, Praha 2001

Žánr: Historický román


APH: Zimní

10. ledna 2013 v 9:00 | Rowan |  Hetalia Fanfiction
Právě jsem zjistila, že poslední hetalistick povídka, kterou jsem přidala, je víc jak rok stará. Oops. Musim začít psát, Musim začít psát. No nic.
Následující povídku jsem napsala jako dárek k svátku pro kamarádku, tak trochu ze zoufalství, protože mě vůbec nic nenapadalo a na druhou stranu jsem si chtěla něco podobného napsat. Oživit konečně vizi Česka, té milé holky, která v Hetalii tak zoufale chybí. Nečekejte nic divokého, žádnou velkou romanci, žádné epické bitvy...

Název: Zimní
Charaktery: Česko (Anežka), Rumunsko (Andrei)
Varování: Tentokrát nejspíš vůbec žádné. Snad jen že je to přístupné jakémukoliv čtenáři, i nezasvěcenému.
Shrnutí: Prostě jen milé zimní setkání.
Časové zasazení (minutka z historie): Netuším. Časem a prostorem neomezeno, nejspíš circa 19. století, někde v příhraničních horách? Asi.
Jen! Kolem toho vánočního stromku jsem poněkud fabulovala a vymýšlela si, historická reálnost je nejspíš nulová :D
Prohlášení: Nikoho z nich jsem nevymyslela, natož abych je vlastnila, ale když se mi dostali do rukou, neodolala jsem, abych si nehrála.

Novoroční

6. ledna 2013 v 23:26 | Rowan |  Co den dal
Venku je zima, ale přesto nanejvýš mrholí. Žádný sníh. Za celou zimu jsem pořádně neviděla sníh, jen jeho zbytečky, když jsem přijela z Budapešti, ale jinak nic. Nic, nic, nic. A asi mi chybí. Mě, která zimu nemá ráda, a přesto bych tu bílou peřinu tak uvítala.