5. srpna v noci proběhne návrat ztracené dcery do Země české... ♥

Listopad 2013

Hvězdy jim nepřály

29. listopadu 2013 v 21:58 | Rowan |  Recenze
Tři dny. Přesně tolik času (a to ještě značně děravého) jsem potřebovala na přečetení. A bylo to nejkrásnější smutné čtení za hodně dlouhou dobu. A možná jsem nikdy nečetla nic tak smutně vtipného. Vážně nevím, co jsem čekala, když jsem se rozhodla překonat svůj knižní absťák novou knihou, kterou jsem znala jen díky tumblrový mánii. Měla jsem hrubou představu, o čem to asi tak bude a když už mě nechytila jiná kniha, kterou jsem hodlala svou závislost ukojit, v autobuse jsem si ze zvědavosti rozklikla e-book a začla louskat elektronická písmenka. Abych brzy našla knížku, kterou si vesele zařadím hned vedle Charlieho malých tajemství.

The Infernal Devices

23. listopadu 2013 v 20:11 | Rowan |  Recenze
Dočteno. Uháněla jsem ke konci třetí knihy, hltala jsem slova a toužila jsem znát konec příběhu a teprve na samé hranici té propasti jsem si uvědomila, že až se na ten konec skutečně dostanu, příběh skončí. A tak jsem se s ním aspoň rozloučila velkolepě, noční četbou epilogu s potokem slz. Ano, brečela jsem jako malá holka, ale byl to krásně smutný a nadějný konec zároveň. Zkusím to ale vzít od začátku.

Thor: Temný svět

16. listopadu 2013 v 14:33 | Rowan |  Recenze
Dlouho jsem nevěděla, jestli na tenhle film do kina jít, nebo ne. Kdesi ve mě ještě pořád dřímá poctivá duše komiksáka, která si dokáže neuvěřitelně užít ironmanovskou show a která několik let přebývala v Institutu pro nadanou mládež profesora Xaviera ( o to větší radost mi udělal včera večer nečekaný trailler na nové X-Meny, Yay!). Z nějakého důvodu jsem se ale nového Thora bála. Moderní umění ve mě začíná budovat přirozený odpor k dalším dílům a pokračováním. Navíc zkušenosti s druhým Iron Manem, celosvětová posedlost Lokim, návaznost na Avengery... Bylo toho dost, proč jsem se bála.

Hektické týdny

14. listopadu 2013 v 22:01 | Rowan |  Co den dal
Začínám tenhle článek psát potřetí. Nemám nic konkrétního, o čem bych chtěla teď v tuhle chvíli napsat a na větší, smysluplnější články, které se mi hromadí v hlavě, nemám elán. Jsem příliš unavená posledními týdny, kdy se pořád všechno točí, točí a točí a já se vždycky připlížím domu a ve vlnách horkého čaje ze sebe nechávám odplout i poslední zbytky energie cokoliv dělat.

Krémová válka

8. listopadu 2013 v 18:07 | Rowan |  Co den dal
Uvědomuju si, že po tomhle článku a v kontextu toho předchozího, si mnozí z vás začnou klepat na čelo, že jsem prostě nerozhodný blázen, co ze všeho musí dělat bojovku, než se konečně spokojeně uchýlí k domovu s úlovkem. Na druhou stranu moje dnešní nerozhodné vybírání je okořeněno o tak výbornou historku, že se s vámi prostě musím podělit.

Diářová dilemata

4. listopadu 2013 v 22:12 | Rowan |  Různá zamyšlení
Rok co rok, ten samý problém. Znovu a znovu bloudím knihkupectvími, papírnictvími a dalšími -stvími v naději, že najdu nějaký hezký diář, který 1. by se mi líbil vizuálně, 2. měl by logické uspořádání uvnitř, 3. nestál majlant. Loni v Budapešti jsem si ještě ještě přidala kritérium, že by bylo fajn mít maďarský diář, když už jsem teda v tom Maďarsku. A proč si to neudělat ještě o ždibec složitější, že?

Podzimní víno

1. listopadu 2013 v 13:02 | Rowan |  Povídky
Téměř přesně před rokem jsem rozepsala tenhle kousek, ovlivněný smutkem z toho, co mi bylo řečeno a vyčteno. A přitom se kolem třpytil krásný podzim a když se mých prstů dotkly hřejivé paprsky slunce, rozeběhla se mi hlavou slova, které jsem si naštěstí zapamatovala dost dlouho na to, abych si je mohla napsat. Trvalo ale rok, než se mi povedlo tenhle střípek dotvořit tak, jak se mi to líbí. Bez zbytečné sentimentality, bez zbytečných hlubokých úvah, jen jako hravou impresionistickou momentku.