5. srpna v noci proběhne návrat ztracené dcery do Země české... ♥

Prosinec 2013

Rok 2013 ve fotkách

30. prosince 2013 v 2:02 | Rowan |  Rok ve fotkách
Už kdysi jsem podobný článek dala dohromady, tuším pro rok 2010. Rok 2011 a 2012 mám rozpracované, ale jak je vidět, nikdy jsem se nedokopala je opravdu dodělat, dopsat a dotvořit. A i díky tématu týdne bych se teď ráda donutila dát dohromady rok 2013, ačkoliv z toho, co jsem zatím vytřídila, mě trochu jímá hrůza. Těch fotek a zážitků je překvapivě hodně, což je naprosto skvělé. Navíc fotky jsou skvělá ilustrace k vyprávění o tom, co jsem všechno tenhle rok zažila. Tak hurá do toho!

Nejnečekanější dárek

25. prosince 2013 v 9:11 | Rowan |  Co den dal
Předpokládám, že se to tu v průběhu dneška a zítřka změní na informační server komu co přinesl Ježucha a co kdo našel pod stromečkem a co si přál a nenašel tam. Já se tak trochu přidám, ačkoliv můj "dárek " přišel ještě dlouho před večeří.

Sníh ve vzduchu

22. prosince 2013 v 0:31 | Rowan |  Co den dal
Nemám ráda zimu. Jsem ochotná ji akceptovat v prosinci a s trochou dobré vůle v lednu, ale prvním únorovým dnem bych v ideálním světě zahajovala jaro. Ta loňská zima navíc moje vztahy s tímto ročním obdobím ještě víc pošramotila svou neústupností a šedou nekonečností, která mě vážně drtila.

Neumím být nedostupná mrcha

13. prosince 2013 v 9:32 | Rowan |  Různá zamyšlení
Zejména v posledním půlroce jsem to poslouchala pořád: Musíš být trochu nedostupná. Chlap nechce to, o co nemusí bojovat. Potřebují lovit! Neodpovídej hnedka! A tisíce dalších poznámek a rad, zejména z řad starších, jak bych se měla správně chovat, abych si údajně zvýšila šance na úspěch u muže.

Zoufalý deník Dity P.

6. prosince 2013 v 19:16 | Rowan |  Recenze
Rychloreakce na aktuálně sledovaný pořad v televizi.

Nevím, jestli jste se už s tímhle pořadem setkali, běží poměrně krátce v pátek v podvečer na ČT 1. Jedná se o třicet minut s různými recepty zaměřenými na různá témata. Celé to uvádí jistá paní Dita, dokonce jsem s ní viděla nějaký rozhovor, ale popravdě si o ní nic moc nepamatuju, určitě si ji můžete vygooglovat. Je to ale pohledná ženská středního věku, hezky oblečená a má nesmírně zajímavé nápady, co vařit.

Zrcadlo, zrcadlo...

1. prosince 2013 v 14:48 | Rowan |  Recenze
Sněhurka nikdy nepatřila k mým oblíbeným pohádkám. Ani nevím proč, prostě mě neoslovila a pan Disney tomu přisadil jen korunu. Ta holka mé sympatie prostě neměla a na mé kazetě se třemi pravěkými Disney pohádkami (Sněhurka, Popelka, Šípková Růženka), jsem jí vždycky přetáčela.

Někdy v létě jsem měla tu čest podívat se konečně na Sněhurku a lovce s Kristen Stewart. Tak trochu jsem doufala, že si na ní (Sněhurku i ex-Bellu) třeba opravím názor. Nestalo se. Ne že by ten film byl vysloveně špatný, ale vlastně mi přišel o ničem, nenadchl mě a pořád jsem před očima měla Bellu. A řešit, že tahle dívčina je v zemi nejkrásnější mi přišlo jako výsměch. Natož v kontrastu s Charlieze Theron.

Včera jsem si konečně pustila druhou Sněhurku ze stejné doby (Disneymu skončila práva, nebo co?), anglicky pod názvem Mirror, Mirror, s Julií Roberts a Lily Collins, na kterou mám momentálně celebrity crush. Ano, samozřejmě to mohlo vyvolat lehce neobjektivní přístup ohledně srovnání s Kristen, ale zpět k filmu...