5. srpna v noci proběhne návrat ztracené dcery do Země české... ♥

Únor 2014

Nástroje smrti: Město z kostí

25. února 2014 v 9:13 | Rowan |  Recenze
Při prvním potkání filmového plakátu jsem neměla daleko ke křižování se s tím, že se na nás řítí další Twilight, bože chraň nás. Shodou okolností krátce na to jsem šla do kina na jiný film a před ním mi pustili trailer. Zatracené trailery a jejich poutavost. Nevím, co přesně mě tak pošťouchlo, ale občas se mi stává, že mě zaujme nějaká drobnost a pak chci vidět celé dílo. Proto jsem prohlásila, že bychom na tohle mohly s kamarádkou zajít jako na klidnou oddechovku. A nepopírám, že jsem tomu dávala ambice onoho Twilight. Dneska bych si za to usekla jazyk, že jsem to kdy řekla nahlas.

12 zkouškových zákonů

17. února 2014 v 13:59 | Rowan |  Různá zamyšlení
Určitě jste si toho také všimli. Je to druh Murphyho zákonů točící se pouze kolem zkoušek nejrůznějšího druhu. A je úplně jedno, jestli je to pololetní zkoušení na střední, maturita, zkouškové na vysoké nebo dokonce státnice. Funguje to dokonale. A v některých ohledech se to dá přenést nejen na zkoušky, ale na povinnosti obecně. Povedlo se mi dát dohromady dvanáct bodů, ale pokud vás napadá ještě nějaký, podělte se a přidejte ho do komentářů.

Kouzelné pražské odpoledne

13. února 2014 v 0:02 | Rowan |  Co den dal
Nový semestr klepe na dveře, což kromě vytouženého konce zkouškového s sebou přináší i nové zahraniční studenty, kteří přijeli poznávat krásy Prahy. Přestože jsem teď měla docela frmol všehcno stíhat, nechala jsem se celkem snadno umluvit k pomoci s jendou z mnoha her, které pro ně zahraniční klub pořádá a tak jsem dneska proseděla odpoledne na Staroměstském náměstí a bavila s ena cizí účet, když zahraniční studenti pobíhali kolem a snažili se uhnat někoho, kdo by jim ukázal, jak se tancuje polka.

Game over, Joanne

6. února 2014 v 0:02 | Rowan |  Různá zamyšlení
Zejména ti z vás, kteří jsou zapřísáhlí potterovci, jistě zaznamenali takovou malou aféru, která proběhla sdělovacími prostředky. Harry a Hermiona prý měli skončit spolu a Ron měl ostrouhat (nebo se dát do kupy s nějakou jinou slečnou?).