5. srpna v noci proběhne návrat ztracené dcery do Země české... ♥

Srpen 2014

Panická neděle

31. srpna 2014 v 13:46 | Rowan |  Co den dal
Taková hezká, klidná, děštivá neděle. Když nepočítáte mé chaotické pobíhání po bytě a snahu uvést ho do stavu, kdy mě maminka nezabije hned v momentě, kdy vstoupí. Během své týdenní samovlády jsem si tak krásně zvykla na život v celém bytě, ne jen v jednom pokoji, že se mi teď do nory stahuje velmi špatně. Těším se, až (doufám!!) se koncem října přesunu do bytu po babičce, kde budu moct mít ložnici a pracovnu rozdělenou, kde bude mít všechno své místo a nebude to vše nahňácáno provizorně v jednom pokoji.

Při pohledu zpět

27. srpna 2014 v 16:12 | Rowan |  Různá zamyšlení
Právě jsem si přinesla hrnek ovocného čaje (skoro s pdivem, že není jahodový) a sedla si zpáty ke stolu,a byhc pokračovala v dosažení šíleného cíle. Už dva dny dávám dohromady "kvalitnější" články z tohohle blogu a uskupuju je do jednoho souboru, abych je mohla vytisknout. Dokonce už jsem našla i velmi levný samoobslužný tisk (ne jako CopyGeneral, kterým to stoupo do hlavy a jsou neskutečně drazí).

Kafkárna

21. srpna 2014 v 15:41 | Rowan |  Různá zamyšlení
Poprvé jsem se do podobné situace dostala po maturitě. Na gympl jsem šla, protože "co jiného bych měla dělat", žádnou speciální vášeň jsem neměla, tak se ještě na čtyři roky zašiju. Pak ale přišlo rozhodování, co dál. A já zoufale nevěděla. Lásku k historii zničila píle dvou profesorů během čtyřletého studia, veškerá snaha byla rozdupána tím, že i když se člověk sebevíc snažil, známky to neprokázaly a tak se po chvíli prostě přestal snažit a známky měl stejné. Nevěděla jsem, čím chci být "až vyrostu", jenže problém byl, že teď už bych to pomalu měla začít vědět.

Počítání hvězd a jiné

18. srpna 2014 v 1:30 | Rowan |  Téma týdne
Ať nad tím uvažuju jakkoliv, mít jednu oblíbenou písničku vážně nedokážu. Jedna může být nějak výrazná, může v momentální chvíli pomyslně vítězit, ale už záhy jí šlape na paty jiná, navzájem se přetahují, konkurují si a mnohdy se i doplňují. Každá pro jinou náladu, všechny stejně účinné. Nespotčetněkrát už se mi i stalo, že oblíbená písnička mi vydržela nějakou dobu a pak zapadla a dneska už je jen hezkou vzpomínkou. Obecně si k hudbě hodně vážu vzpomínky. Proto vás asi příliš nepřekvapí písničky, se kterými se tu teď hodlám vytasit. Jedná se o takový přehled a soupis toho, co teď právě poslouchám, co mi teď právě dokáže zaručeně zvednout náladu nebo co zaručeně sedne, kdykoliv. Jedu jen po aktuální vlně, protože kdybych se měla pouštět do historie, byli bychom tu dlouho (ne že bych neměla v plánu nějaký článek v podobném duchu... ale to příště)

Procházení vzpomínek

16. srpna 2014 v 1:35 | Rowan |  Girl Like Me
Jsem nostalgik. A vím to o sobě víc než dobře. Ráda bloumám, ráda si v myšlenkách hraju se vzpomínkami a zážitky, které už dávno měl odvát čas, ale ony se mě drží a jejich největší zábavou je vynořit se přesně ve chvíli, kdy se to nejméně hodí. Sedím v autě, blížím se zpátky k domovu. Přemýšlím o tom, jak hezky se mi najednou zase vynořují v hlavě slova, že bych měla zase něco napsat, nějaký drobný příběh, nebo začít článkem. Zvedám foťák, abych do snímku uvěznila paprsky zapadajícího slunce nad krásně zvlněnou českou krajinou. Směje se mi a chytá mě do náručí. Polibek na tvář. Vzpomínka, jak se mi díval do očí. Vzpomínka, která se najednou objevila a já ji chytila dřív, než mohla zase utéct. Chybí mi. A já vlastně nechápu, jak je to vůbec ještě možné, po takové době.

Dobývání hradů

11. srpna 2014 v 0:51 | Rowan |  Co den dal
Při poznávání širokého zahraničí si uvědomuji, kolik míst neznám ve vlastní zemi. Už před rokem jsem se rozhodla, že budu víc cestovat a trochu mi k tomu pomohlo členství v klubu pro přijíždějící erasmus studenty. Ale prázdniny jsou dlouhé, zahraničí v nedohlednu (tedy, Polsko už se chystá na zítra), nejvyšší čas vyrazit alespoň na malý výlet, protáhnout kosti a vyvětrat hlavu z nekonečného vyklízení babiččina bytu.

Hledá se spolucestovatel. Zn.: Španělsko

3. srpna 2014 v 21:31 | Rowan
Kdo ke mně zavítáte častěji, už asi tušíte, která bije. Můj výlet do Španěl nevyšel, kamarádka za sebe nenašla náhradu (komplikovaný příběh, tohle je stručné odůvodnění). A jelikož to všechno bylo narychlo, rozhodla jsem se to celé odložit a dát si chvilku na to nějak si poradit. Nicméně času zas tolik neni a je potřeba začít rozhazovat sítě. A proč to nezkusit i v českém prostředí a i tady. Takže...