5. srpna v noci proběhne návrat ztracené dcery do Země české... ♥

Jak se to sype

1. listopadu 2014 v 20:43 | Rowan |  Co den dal
Poslední dobou jsem blogu moc času nevěnovala. Vlastně žádný. A teď jsem si sem jen skočila vylít srdíčko, protože se potřebuju uklidnit. Za poslední dva měsíce jsem se v podstatě nezastavila. Nejdřív pracovní cesta, pak státnice, pak se začlo řešit stěhování a do toho jsem začínala učit. Nejdřív dospěláky češtinu a následně i dětičky angličtinu. A jak se to pomalu začalo dávat dohromady a já měla pocit, že všechno se nějak rýsuje hezky, tak teď musela přijít ďaha takových rozměrů, že vůbec nevím, jak to ustojím a jak to zvládnu. Ovšem pokud to zvládnu, tak... Mám pocit, že to zvládnout nelze.V září mi přišel dopis z univerzity, že za prodlužující studium, musím zaplatit (poměrně vysokou částku). Nicméně jsem si našla, že jelikož jsem byla celý rok na erasmu, neuznali mi z toho v podstatě žádné kredity, mám poměrně velkou šanci na alespoň 50% odpuštění poplatku. Na studijním se paní tvářila, že s velkou pravděpodobností mi to odpustí kompletně. Tak jsem podala odvolání a připadala si docela v klidu. I jsem se uklidňovala, že teď napnu síly a budu se učit na lednové státnice a v dalším semestru v klidu napíšu diplomku, protože teď během toho stěhování jsem na to vážně ani nesáhla.

Ve čvtrtek přišlo vyjádření k mému odvolání. Bylo mi špatně, moc špatně. Bála jsem se výsledku, ale postupně jsem se během dne relativně uklidnila. Dokud mi kamarádka neřekla, že jí odpustili jen opravdu směšné minimum, ale jinak musí platit. Jaká byla moje úleva, když jsem konečně rozpelila svojí obálku a tam viděla to krásné, výrazné "odpouští"? Obrovská. Málem jsem se radostí rozbrečela, i když jsem se vůči kamarádce cítila hloupě.

Druhý den ráno jsem se v klidu znovu podívala na ten dopis, znovu si ho přečetla, znovu se nad ním zamyslela a došlo mi to. Neodpouští mi nic. Odpouští mi to v případě, že jsem v září dostudovala, což se nestalo. I kdybych bývala udělala státnice, diplomku nemám. Takže musím zaplatit jedenáct tisíc za tenhle semestr a pokud to všechno tenhle semestr neukončím, tak vlastně i za ten další, protože nelze přerušit a pracovat na diplomce - respektive lze, ale bez nároku na konzultace.

Co z toho plyne? Jsem v háji. Mám listopad na to, abych dala dohromady celou diplomku, vůbec nevím, jak to udělám. A panikařím, samozřejmě. A panikařím, co když v lednu neudělám státnice. Co když se to všechno sesype a moje studium bude vlastně kompletně k ničemu? Samozřejmě že se snažím být optimista a věřit, že to dopadne dobře, jistá úplně zasunutá část mě věří, že to dopadne dobře. Ale pak je tu ta většina, která panikaří a je jí špatně a vůbec neví, jak to zvládne.

A nejhroší na tom je ten pocit, že bych vlastně teď právě potřebovala nebýt sama, v celém prázdném bytě, potřebovala bych obejmout a popravdě bych se potřebovala vybrečet. Jenže jsem musela ne-příteli napsat, že dneska nikam nejdu, protože musím pracovat. Ale už jen ta otázka, jestli nechci jít ven, u mě vyvolala záchvat paniky, že na to nemám čas a potřebuju pracovat. Na druhou stranu nemám pocit, že za jeden večer něco zázračně vymyslím, ale třeba jo. Třeba.

Je mi tak strašně špatně. Tak strašně panikařím. Tak strašně mi je do breku a mám pocit takové nespravedlnosti a beznaděje, že to svět neviděl. Předně vůbec nechápu, proč je na stránkách školy cokoliv o odpouštění poplatku, když ho nakonec vůbec neodpouštějí. Prostě proč?! Vím, že v téhle situaci nejsem jediná, ale přijde mi to strašně nefér. A ačkoliv život není fér, teď právě mám pocit, že se mi to všechno nějak sype na hlavu.

A teď jdu zase vyhledávat podklady a nápady a věřit, že se mi to celé nějak zázračně povede dát dohromady.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ash23655 Ash23655 | 1. listopadu 2014 v 21:24 | Reagovat

Chudáku......ať se ti podaří to napsat :-)

2 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 1. listopadu 2014 v 21:57 | Reagovat

...ale za ten erasmáckej maďarskej guláš to stálo, ne? ;)

P.S. Jedenáct tisíc je docela vstřícnej poplatek oproti tomu, kolik se platí jinde - chci říct, mohlo být ještě hůř;)

3 Rowan Rowan | Web | 2. listopadu 2014 v 18:29 | Reagovat

[2]: Mohlo, určitě by mohlo být hůř a ano, za ten rok v budapešti to stálo, jen mě štve princip, že ti každý říká něco jiného, většina lidí tě uklidňuje, i na oficiálních informacích najdeš "jo, v tomhle případě to odpouštíme" a pak s tebou vytřou podlahu jak s největší špíno.

4 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 16. listopadu 2014 v 15:43 | Reagovat

Tak je vidět, že hokej v těhle věcech mají školy všechny, já se docela vysoké bojím právě kvůli těmto drobným nerozuměním, které mi mohou studium rozfouknout jako domeček z karet.
Takže držím pěsti a dej se do toho :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.