5. srpna v noci proběhne návrat ztracené dcery do Země české... ♥

Leden 2015

Titulovaná svoboda

28. ledna 2015 v 22:58 | Rowan |  Co den dal
Jsem neskutečně unavená. Už dvě - kecám, tři - hodiny sedím na pohovce a čučím do ztracena. Jedním okem na televizi, druhým do počítače. Byla jsem tak vyčerpaná, že jsem se nemohla zvednout ani proto, abych si udělala večeři. Což jsem nakonec překonala, protože mi začínalo být poněkud nevolno z hladu. Ale bylo to dost jiné nevolno než včera večer, kdy jsem se potácela na hranici nevolnosti a hysterického pláče.

Muž s cigaretou

18. ledna 2015 v 17:52 | Rowan |  Různá zamyšlení
Když se narodil můj bratr, tatínek dostal výslovně zakázáno si před ním zapálit. Existuje velkolepé tajemství, v němž jsme všichni spiklenci, jen aby to nebohé dítě nevidělo svůj mužný vzor s cigaretou. Přišlo mi to směšné a zbytečné. Stejně jednou bude nebo nebude kouřit, podle toho, jak on bude chtít. U mě to tak přece je - nekouřím, přestože jsem tatínka viděla kouřit od dětství. Pamatuju si dokonce čas, kdy hřešila i maminka. A nijak mě to nepoznamenalo... až na jeden drobný detail.

Jak jsem obhajovala

17. ledna 2015 v 22:26 | Rowan |  Co den dal
Někteří z vás možná tuší o mém boji s diplomovou prací. Byl to krvavý boj, lítá řež, která mě stála hodně nervů. A nebýt psychické podpory, která mě tu celý listopad obskakovala i přes to, že jsme se znali sotva pár týdnů, asi bych to vážně nezvládla. Nicméně se povedlo a 20. listopadu jsem ten svůj epos dopsala. Poslala jsem to kamarádce ke korektuře a abych to trochu uspíšila, poslala jsem práci i profesorovi s vysvětlivkou, že nevylučuju, že v tom narazí na zrůdnosti, že práce ještě prochází korekturou a že si ji po sobě ještě přečtu. O tom, co se dělo pak, jsem psala už v článku "Jak jsem dopsala diplomku".

Po odevzdání nenastalo žádné opadnutí stresu. Prostě ta pohoda, že je to za mnou, nenastala. Odpověď od profesora přišla velmi rychle. Ať se stavím na konzultace. Když mi o pár dní později ještě přišel jeho posudek, věděla jsem, že je vážně zle.