5. srpna v noci proběhne návrat ztracené dcery do Země české... ♥

Kam na papír

11. prosince 2016 v 20:11 | Rowan |  Kreativní
Spolu s mou otevřeně propuknutou papírovou mánií přichází problematika shánění radostí. Jakmile jednou objevíte, co všechno svět nabízí, zjistíte, že to, co nabízejí běžná česká papírnictví, je dost k pláči. Nějaké ty základní sešity, čtvrtky, základní diáře s českými a slovenskými svátky a jmény dnů, pár samolepek a popisky na kořenky. Ačkoliv uznávám, že se to pomalu zlepšuje a postupně se dají i v běžných obchůdcích sehnat hezčí a zajímavější věci. K mým ideální představám to má přesto i tak daleko.

Velmi rychle jsem zjistila, že jedny z nejlepších nabídek poskytují stránky věnované scrapbookingu. Pamatuju si, že když jsem o něm slyšela poprvé, přibližně tedy v době, kdy se do Česka zprávy o této novotě také poprvé dostaly, nedalo se sehnat nic moc. A když už, pak v různých výtvarných potřebách, kterých se po Praze dá sehnat několik. Z dnešního hlediska mi přijde, že výtvarné potřeby jsou pro snoby a skutečné umělce, zatímco my domácí kutilové míříme jinam (my je dost nadnesené, za žádného skutečného scrapbookaře se nepovažuji, jen využívám možností).
Vedle nich se ale poslední dobou množí i jiné stránky a eshopy, které se nezaměřují ani tak na scrapbook, jako spíš na různé papírenské zboží jako takové a na diáře a doplňky k nim. Některé z nich se dokonce časem propracují až k otevření kamenné prodejny, což je pak hotový ráj. Pro vlastní pocit, jak mám ve věcech pořádek, jsem se rozhodla dát dohromady seznam obchodů a stránek, které jsem za ten krátký čas objevila a případně dokonce i vyzkoušela.
Kaš-mi-daš (www.kasmidas.cz/)
Poprvé jsem je objevila díky kamarádce a to ještě byli pouze v online světě. Dnes je v Praze možné navštívit kamenný obchůdek (Pod Nuselskými schody), kam se v příštím týdnu chystám pro svůj vánoční dárek.
Milovnice do papíru se rozhodly poskytnout českým spolunadšencům věci, které se v našich zeměpisných šířkách a délkách kdoví proč v podstatě sehnat nedají. je to obchod velmi specifický a od všech ostatních se poměrně liší, protože tu opravdu nenajdete, co jinde mají běžně, ale spíše takové lahůdky a opravdové radosti a speciality.
PrettyPapers (www.prettypapers.cz)
Těch samolepek a razítek a tvořítek. Prodejnu mají tuším ve Znojmě, což pro mě je k ničemu do té doby, než toto město navštívím (ale jednou se tak stane a pak tu strávím hodiny). Zatím se musím smířit s objednávkou, která nicméně dorazila bez problémů a rychle.
PaperAmo (www.paperoamo.cz)
Spousta možností nejen pro scrapbooking, ale i pro různé diářové a "kronikové" tvoření vzpomínek. Vyhlídnuto toho mám několik, ale zatím jsem se k žádné objednávce nedopracovala.
Scrapyard (www.scrapyard.cz)
Jeden z obchodů, který se z internetu přemístil i do kamenné prodejny, kterou najdete v Praze na Žižkově. Kromě velmi milé paní prodavačky (paní prodavaček a občas nemluvněte) tu samozřejmě najdete všechno potřebné pro papírové tvoření. Jak název napovídá, primárním cílem jsou milovnice scrapbooku, ale všechny ta razítka a samolepky a raznice a výřezy se dají využít tisíci způsoby. Doporučuju jít s předem připravenou představou, co sháníte, jinak je to na dlouho. Těch možností!
Papírové nebe (www.papirovenebe.cz)
Z této stránky jsem byla poměrně nadšená od momentu, kdy jsem ji objevila. Podobně jako holky z Kaš-mi-daš se slečna rozhodla rozjet obchod s tím, co se tu špatně shání, v tomto případě se zaměřením hlavně na washi pásky. A že jich má!
Bohužel s mou zatím jedinou objednávkou si trochu pohrála česká pošta, takže ještě stále čekám, ale vzhledem ke stále nově přibývajícímu zboží, to nejspíš nebylo naposledy, co jsem objednávala.
Váš kreativní svět (www.vas-kreativni-svet.cz)
Bohužel trochu chaotické a nepřehledné webové stránky. Nicméně jsem původně plánovala si tu objednat náplň do diáře na rok 2017. Pocitově mi přijde, že se zaměřují hlavně na české zboží - české samolepky, české náplně, české nápisy. Což je docela sympatické, všechna ta angličtina se mi vlastně docela zajídá a přijde mi zbytečné a, popravdě, skoro až trapná v těch albech s roztomilými dětičkami, kolem kterých plují nápisy "smile" a "cute" a další, vlastně naprosto nemístné.
Lípni si.cz (www.lipnisi.cz)
Jak název napovídá, tento e-shop se specializuje na lepivé věci. Washi pásky, samolepky, memo lístečky. Má ale i nějaké další, nelepivé zboží, náplně do diářů či psací potřeby. Pokud si správně pamatuji, tady jsem ještě neobjednávala, ale ráda tu brouzdám.
Papel's (www.papels.cz)
Zatím jen zběžně objevená stránka věnovaná scrapbookingu i diářovým záležitostem.
Fleppi (www.fleppi.cz)
Kromě mnoho jiného je pro mě tato stránka zajímavá nabídkou českých samolepek vlastní výroby. Skvělé do diářů, různí upomínky a varování, vždy v několika barevných variantách. Objednávka od nich přišla téměř obratem a asi dojde brzy na další.
Papírnictví LineaArt (www.facebook.com/PapirnictviLineaart/)
Trochu mimo, ale zejména pro Pražáky uvedu. Na Vinohradech je malý obchod, papírnictví, které už z venku nevypadá úplně klasicky. Uvnitř mají poklady z různých koutů Evropy i světa. Hezké a zajímavé sešity, které jinde nenajdete, já se tam zamilovala do kuchařské knihy. Nově jsem zjistila, že mají i washi pásky, takže se chystám na výpravu a najdete tam i samolepky z internetových obchodů (já tam tuhle viděla nálepky z fleppi)
Papelote (www.papelote.cz)
Perla na závěr. Trochu se vymyká tomu, co tu zatím padlo. Žádný scrapbooking, žádná razítka, jen pár předražených washi pásek. Ale zařazuji do sévho papírenského soupisu, protože se jedná o české papírnictví. Specializují se na výrobu různých sešitů a notesů a poznámkových bloků s nejrůznějšími přebaly. Jednoduché, české, hezké. Mám od nich malý cestovní deník a je super.
Snad jsem na žádnou podstatnou zastávku při svého shánění nesmyslů nezapomněla. Nicméně se ráda nechám inspirovat, pokud znáte nějakou jinou stránku či pokud víte v Praze o nějakém hezkém papírnictví, kam bych měla určitě zavítat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 14. prosince 2016 v 20:56 | Reagovat

Nene, musím být silný a odolat Sirénám pokušení, jinak to se mnou špatně dopadne. Ona už i omezená nabídka běžných českých papírnictví se postupně stěhuje ke mně domů, natož kdyby to byly výrobky podle tvého gusta! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.