5. srpna v noci proběhne návrat ztracené dcery do Země české... ♥

Hetalia Fanfiction

APH: Vzkaz

27. března 2013 v 18:21 | Rowan
Já a moje dlouze odležené myšlenky. Ačkoliv, pravda, tahle až tak stará není. Jen jedna její část, ten zbytek se objevil jednoho zrádně jarního dne, kdy jsem bloumala po Rybářské baště. A teď mi tak douchází, že původně to mělabýt scéna s Roderichem. Hm, a je z toho scéna s Prušáčkem. Možná jsem prohloupila a právě vystřílela jednu hezkou scénu na slepo, tím spíš, když se mi už zase opakuje taneční motiv v tom samém podání.
Ale snad se povídka bude i tak líbit. I když je smutná, já to vím.

Charaktery: Maďarsko (Erzsébet / Eliza), Prusko (Gilbert)
Varování: Snažila jsem se Budapešť moc nepitvat, přísahám.
Shrnutí: Gilbert přijel na návštěvu do Budapešti a tak trouchu doufá, že bude mít šanci vidět se s Erzsébet.
Časové zasazení (minutka z historie): Netuším. Přítomnost? Blízká budoucnost? Přečtěte a uvidíte sami, kam byste to přibližně zasadili.
Prohlášení: Nikoho z nich jsem nevymyslela, natož abych je vlastnila, ale když se mi dostali do rukou, neodolala jsem, abych si nehrála.

APH: Zimní

10. ledna 2013 v 9:00 | Rowan
Právě jsem zjistila, že poslední hetalistick povídka, kterou jsem přidala, je víc jak rok stará. Oops. Musim začít psát, Musim začít psát. No nic.
Následující povídku jsem napsala jako dárek k svátku pro kamarádku, tak trochu ze zoufalství, protože mě vůbec nic nenapadalo a na druhou stranu jsem si chtěla něco podobného napsat. Oživit konečně vizi Česka, té milé holky, která v Hetalii tak zoufale chybí. Nečekejte nic divokého, žádnou velkou romanci, žádné epické bitvy...

Název: Zimní
Charaktery: Česko (Anežka), Rumunsko (Andrei)
Varování: Tentokrát nejspíš vůbec žádné. Snad jen že je to přístupné jakémukoliv čtenáři, i nezasvěcenému.
Shrnutí: Prostě jen milé zimní setkání.
Časové zasazení (minutka z historie): Netuším. Časem a prostorem neomezeno, nejspíš circa 19. století, někde v příhraničních horách? Asi.
Jen! Kolem toho vánočního stromku jsem poněkud fabulovala a vymýšlela si, historická reálnost je nejspíš nulová :D
Prohlášení: Nikoho z nich jsem nevymyslela, natož abych je vlastnila, ale když se mi dostali do rukou, neodolala jsem, abych si nehrála.

APH: Za úsvitu

29. října 2011 v 1:48 | Rowan
Náhlé nápady, dějepisné knihy, historické informace... A hetalie. Nebezpečná kombinace, kterou absolutně miluju. Akorát se mi to občas zamotá a z původního plánu a nápadu se zrodí něco jiného. Tohle mělo být daleko víc romantické a poetické a ten Roderich se mi poněkud vysmekl, v tak trochu chladného, vypočítavého, odměřeného... Čím víc toho víte, tím hůř se to všechno šroubuje do povídek. Ale nebudu vás trápit dlouhými proslovy, možná to narvu spíš do Endnotes.


Název: Za úsvitu
Charaktery, páry: Maďarsko, Rakousko, Turecko
Varování: Historie. Vícméně jsem se snažila držet opravdu historických reálií, i když ruku do ohně za to nedám.
Shrnutí: Útržek z uherských dějin, definitivní vyhnání Turků, které ale pro Maďarsko nebylo tak spásonosné, jak by se mohlo zdát.
Časové zasazení (minutka z historie): 1683, po porážce Turků u Vídně. Až po tomto dvouměsíčním obléhání habsburského sídla se konečně Evropa postavila na odpor a rozhodla se definitivně vyhnat Turky z Uher, které tenkrát byly považovány za baštu křesťanství a nárazníkovou zónu, která chránila zbytek kontinentu.
Prohlášení: Nikoho z nich jsem nevymyslela, natož abych je vlastnila, ale když se mi dostali do rukou, neodolala jsem, abych si nehrála.

APH - Zapomenuté narozeniny

26. září 2011 v 23:59 | Rowan
Jen tak tak, ale stihla jsem to. Můj malinký dárek pro Haily k narozeninám. Nic lepšího mě pro tebe nenapadlo, tak jen doufám, že se ti tahle drobotina bude líbit a aspoň trochu tě potěší n.n

Boldog szülinapot, Haily! ;-)

APH - Hol vagy?

1. září 2011 v 12:48 | Rowan
Střípek. Naprostý nesmyslný střípek odnikud nikam. Trochu jsem se včera večer opila (vážně jen trochu!) a když jsem začala zase klesat zpátky na zem, začala mi hrát Once Upon a December. Mám tu písničku hodně ráda a i když je z filmu o ruské princezně, kdoví proč mi v hlavě naskočil vídeňský valčík.

A já mám už tak dlouho chuť psát jen tak. Bez plánu, bez představ jak to dopadne, jen psát a nepřemýšlet o tom. K čemuž mi víno a dobrá hudba pomohly a zrodil se následující střípek, v němž jsem si jen plácala a plácala, nedržela se žádných reálií. Historická fakta jsou opravdu jen ta základní a nedržím se pořádně ani vlastního universa.

Ani nevím, jestli se to dá označit za dopsanou věc. Myslím, že ani ne. Prostě jsem to náhle utla, kdy mě napadlo a nechala jsem to být. Ale je mi líto schovat to na dno šuplíku...

Název: Hol vagy? / Kde jsi?
Charaktery, páry: Maďarsko, Rakousko
Varování: Radši vám rovnou říkám, kdo v tom vystupuje, protože neni použito jediné jméno ani oslovení.
Shrnutí: Střípek, jehož vznik je popsán o kousek výš.
Časové zasazení: Asi 1918, ale já sama nevím.
Prohlášení: Nikoho z nich jsem nevymyslela, natož abych je vlastnila, ale když se mi dostali do rukou, neodolala jsem, abych si nehrála.

APH - Všichni odcházejí

18. května 2011 v 16:40 | Rowan
Úvod...? Vůbec nevím, co k tomu říct. Prostě se mi chtělo napsat nějakou fluffy FrUK povídku, měla jsem v hlavě pár scén, tak jsem to zkusila celé zakomponovat do nějakého ucelenějšího příběhu. Tedy, nechápejte to špatně - příběh tam neni, jen jsem to celé nalepila na první historickou událost, která mi k tomu přišla ideální. Vlastně je to příběh pro Lass, se kterou lze tyhle dva rozebírat horem dolem do pěti do rána a pořád člověka napadají nové argumenty, proč by měli být spolu.

K názvu mám jen tolik - mělo se to jmenovat jinak, ale pak se to téměř shodovalo se jménem té AusHun povídky o něco dříve. Guh, to se mi nelíbilo.

Název: Všichni odcházejí
Charaktery, páry: Francie x Anglie; objeví se Čína a Hong Kong, ale nesmíte mrknout.
Varování: Používám zásadně civilní jména. První non-hetero povídka z mé klávesnice; seriozní!Francie; depka!Anglie; historický bordel
Shrnutí: Sto let patřil Hong Kong Anglii. V osmdesátých letech 20. století se ale rozhodl vrátit k Číně - tolik politické pozadí jinak bezdějového příběhu o tom, jak se dva národy navzájem neustále štvou, aby spolu pokaždé skončily v posteli.
Časové zasazení: Okolo 17. prosince 1984
Prohlášení: Nikoho z nich jsem nevymyslela, natož abych je vlastnila, ale když se mi dostali do rukou, neodolala jsem, abych si nehrála.

APH - Smím prosit?

2. dubna 2011 v 13:13 | Rowan
Narazila jsem na několik krásných obrázků. jeden z nich se jmenoval stejně jako tahle povídka, "Shall we dance?", a když jsem pak narazila na cosplayové fotky s názvy jako "Dancing on the Berlin Wall", bylo jasno. Potřebovala jsem si napsat tuhle malou slice-of-lifeku, jen pro vlastní potěšení. Protože skutečnost, že nakonec na sebe zbyli jen Gilbert s Elizavetou, oba odtržení od těch, které mají rádi, mi nedala spát.

Název: Smím prosit?
Charaktery, páry: Maďarsko, Prusko
Žánr: Přátelství, temná doba
Varování: Používám zásadně jména. Naprosto nevinné.
Shrnutí: Nečekané setkání v jedné hospodě ve Východním Berlíně a chvilka vzpomínání na staré dobré časy.
Prohlášení: Nikoho z nich jsem nevymyslela, natož abych je vlastnila, ale když se mi dostali do rukou, neodolala jsem, abych si nehrála.

APH - Zůstaň

28. března 2011 v 23:30 | Rowan

Už asi nemá cenu předstírat, že Hetalie se mi akorát tak líbí. Jsem v tom až po uši a povídky už se mi tu nějak začínají hromadit a překřikovat se navzájem. Nejde odolat a nepsat, když jsou to tak skvělé charaktery a když má člověk dva tisíce let inspirace XD Ačkoliv zrovna tohle je fikce horem dolem a bez historického základu. Prostě jsem si jen hrála s myšlenkou, jak je mým oblíbeným zvykem. Omlouvám se za ten paptetický název, ale lepší mě nenapadl. Ono je to celé takové pateticky romanticky upatlané, co si budeme povídat.. XD

Název: Zůstaň
Charaktery, páry: Rakousko X Maďarsko
Žánr: Ulepená romantika
Varování: Používám zásadně jména. Jinak je to bezpečno všeho, pokud nejste příliš velké citlivky třeba na zlomené ruce.
Shrnutí: Elizaveta musí jet svému národu na pomoc, děj se co děj. Tohle je střípek shrnující situaci po jejím návratu. Někdy možná dopíšu, co tomu předcházelo, nicméně situace je taková, že Elizaveta odjela do boje i přes Roderichův protest a teď se z posledních sil vrací zpátky. Časově předchází jejich svatbě.
Prohlášení: Nikoho z nich jsem nevymyslela, natož abych je vlastnila, ale když se mi dostali do rukou, neodolala jsem, abych si nehrála.
 
 

Reklama