5. srpna v noci proběhne návrat ztracené dcery do Země české... ♥

Kreativní

Kam na papír

11. prosince 2016 v 20:11 | Rowan
Spolu s mou otevřeně propuknutou papírovou mánií přichází problematika shánění radostí. Jakmile jednou objevíte, co všechno svět nabízí, zjistíte, že to, co nabízejí běžná česká papírnictví, je dost k pláči. Nějaké ty základní sešity, čtvrtky, základní diáře s českými a slovenskými svátky a jmény dnů, pár samolepek a popisky na kořenky. Ačkoliv uznávám, že se to pomalu zlepšuje a postupně se dají i v běžných obchůdcích sehnat hezčí a zajímavější věci. K mým ideální představám to má přesto i tak daleko.

S batůžkem do školy

24. srpna 2013 v 19:18 | Rowan
Zas a znovu se mi vracela myšlenka, že bych chtěla nějaký hezký batůžek. Vždycky jsem bylaflákač, co nosil školní batoh na jednom rameni a po čase jsem tento boj vzdala a na univerzitě jsem už začla prostě nosit kabelky, do kterých se vešla A4 a měla vystaráno. Takže stav mého levého ramenního kloubu spolehlivě rozpláče každého ortopeda. I proto jsem už před časem uvažovala o tom, že by bylo príma mít nějaký hezký malý batůžek.

Jenže... Kdykoliv jme něco heldalaa sháněla, nikde jsem nic nenacházela. Myslím, že hezké batohy pro holky se rodí v zemi za sedmoro horami a sedmero řekami a já bohužel byla pitomá a v Budapešti jsem po něčem takovém nekoukala (což by možná bylo přínosné, Maďarsko mi na tyhle hezké, až kýčovité holčičí věci přijde zemí podstatně zaslíbenější). Takže i když už jsem nějaký hezký batoh někde viděla, hrdá majitelka mi většinou sdělila, že si ho odněkud přivezla. Ano, je tu Ebay a další obchody, ale koneckonců jsem česká holka a říká se, že zlaté české ručičky si dokáží vždy poradit. A asi jsem to brala i jako osobní výzvu zkusit si nějaký ten batůžek prostě spíchnout sama. Praxi s šicím strojem nějakou mám, nějaké kabelky už jsem si dala dohromady, proč to nezkusit?

Problém bylo najít nějaký ten návod, pattern, instrukce, střihy... Internet, ta nekonečná studnice informací, mě ale zradil. Najdete tam jak sestavit atomovku, ale vyštrachat někde užitečné rady jak ušít batoh... nemožné. Nakonec jsem se do toho tedy pustila na vlastní pěst, začla dlouze meditovat nad obrázky všech batohů, které mi internet našel a které se mi líbily a začala si v hlavě skládat postup a rychle si psát na papír, cokoliv mě napadlo. A protože možná nejsem jediná, kdo trpí stejně jako já nedostatkovým zbožím a kdo by se třeba do toho rád pustil sám, rozhodla jsem se zkusit sepsat nějaký ten návod, jak na to.
 
 

Reklama