5. srpna v noci proběhne návrat ztracené dcery do Země české... ♥

Reporty z akcí

HetaDen 2012

29. října 2012 v 20:00 | Rowan
Plánovalo se, plánovalo, jak to lidem vychází nejlíp, komu se to hodí jaký víkend, nakonec to bylo nejvíc ovlivněno mým návratem z Budapešti a výletem některých do Anglie, který se nakonec stejně nekonal. finální rozhodnutí tak padlo na 27. října, tedy PO oficiálním světovém Hetalia dni. Jediný týden a takový rozdíl.

Počasí nás vypeklo. Doslova a do písmene. Věděla jsem, že někde má dokonce i sněžit, věděla jsem, že nebude kdoví jak hezky. Ale že budeme klepat takovou kosu, to jsem nečekala.

Mondocon Budapest

14. října 2012 v 9:00 | Rowan
Když jsem před měsícem zcela náhodou potkala v ulicích Budapešti Hetalisty, málem jsem se přeskočila radostí. A začala tiše doufat, že es tu třeba dostanu na nějaký jejich sraz, nebo na nějaký con... prostě někam mezi správně bláznivé otaku.

Slovo dalo slovo a i když tu nemám z cosplaye ani paruku, řekla jsem si, že nabídnu alespoň své jakéž takéž fotografické dovednosti a vyrazím na akci, o které mě zdejší Anglie informovala. Nápad fotografa se nadšeně ujal, proto jsem dneska nakonec vážně sebrala veškerou odvahu, foťák a vyrazila hledat Mondocon.

Popravdě - bála jsem se. Bála jsem se, že si ta budu připadat nemístně, že nikomu nebudu rozumnět, že tam budu stát jak zapomenutá šňůra na prádlo a všichni na mě budou koukat stylem "a ty tu chceš jako co, zoufalče?"

Animefest '12

10. května 2012 v 19:49 | Rowan
Druhé kolo. Po roce zase na Animefest, tentokrát s určitou představou, jak to vlastně funguje a s daleko větší partou lidí kolem sebe, ke které jsem se mohla připojit. To jsou asi hlavní vstupní informace.

Tentokrát už jsem se opravdu těšila. Ani nevím proč, protože práce až nad hlavu, hetalistky se nějak moc nedávaly dohromady, žádné nové cosplaye... ale stejně jsem se těšila, že všechny zase uvidim, že na tři dny vypnu, že změnim prostředí... zkrátka AF v plné parádě.

Akicon 2011

22. listopadu 2011 v 13:10 | Rowan
Přes původní plány nakonec celý víkend začal úplně jinak, než měl. Což mi v první chvíli vzalo vítr z plachet, protože to od mých drahých rodičů byla jednoduše zrada, že se rozhodli vyjímečně zůstat v Praze. Přesto se od původního rozvržení nemuselo zas tak moc ustupovat.

Hetaden 2011

25. října 2011 v 13:26 | Rowan
Jako vždy uvažuju, odkud začít, protože tentokrát nemůžu spustit o tom, že jsem ráno vstala, vyčistila si zuby, hodila do sebe kafe a pokusila se probudit, zatímco jsem odepisovala Haily na otázku, kdy že to vlastně začíná... Tentokrát je to trochu delší a já sama netuším, jak k tomu došlo. Možná to začlo tím, že jsem nadhodila, že se zkusím po nějakém vhodném prostoru k pronájmu v Praze poptat sama, aby to Laknea nemusela složitě řešit z druhého konce republiky. A než jsem se nadála, obvolávala jsem snad všechny pražské školy, které byly aspoň trochu dobře dostupné metrem, a sháněla na plný úvazek.

Drážďanská jízda

12. září 2011 v 19:45 | Rowan
K téhle akci se strhlo hrozně náhle, Laknea jen nadhodila "nechcete někdo jet?" a najednou byla akce domluvená a zařízená. Takže tady malý, polo-slíbený report z víkendu, respektive ze soboty v Drážďanech a Bad Schandau.

Plzeňský hetasraz

23. srpna 2011 v 1:16 | Rowan
Nakonec jsem prohodila plány a vrhla se na report z Plzně, který mě překvapivě bavil. So enjoy n_n

Advík 2011

3. srpna 2011 v 1:48 | Rowan
Psát report na AF bylo náročné. Psát report na Advík mi příjde ještě náročnější a nemožnější. Víc dní, víc lidí, nejspíš jsem si to i víc užila, ale i jsem víc nadávala. Trvalo mi tedy dva dny, než jsem sebrala odvahu pustit se do boje s klávesnicí a vlastní pamětí, abych dala dohromady aspoň pár slov o tom nejdůležitějším a nejpodstatnějším.

Zkusím to vzít nicméně chronologicky, protože jakýkoliv jiný způsob mi nejde.

Hetapiknik 2011

26. června 2011 v 22:05 | Rowan
Nijak kreativní nadpis, omlouvám se XD Ale minule jsem hetaday pojmenovala nějak tajuplně a pak jsem ho vždycky zoufale hledala. Takže v jednoduchosti je krása.

Nepopírám, že na piknik jsem se těšila jako na druhé Vánoce. Možná i víc. Byl to pro mě bod, ke kterému se upínala veškerá má naděje. "Jestli se dožiju pikniku, budu mít vyhráno." Posledních pár týdnů bylo děsivých, značně náročných. A možná pro tu naději, kterou jsem v piknik vkládala, jsem se krátce před ním začala bát a začala jsem být nervozní.

AFkové ohlédnutí

10. května 2011 v 23:51 | Rowan
Vzhledem ke svému zdravotnímu stavu se pořád nějak nemůžu dokopat k tomu, abych konečně začala psát tenhle report. Navíc se pořád snažim si v hlavě poskládat, co všechno potřebuju zmínit a na co nesmím zapomenout. Tak jako vždycky. A aby toho nebylo málo - odkud začít?!
 
 

Reklama